تنظیم قرارداد تخصصی و نظارت بر قرارداد‌ها

قررادادها پایه و اساس روابط اجتماعی و اقتصادی ماست. در مفهوم عام همه قول و قرارهای ما، نوعی قرارداد به شمار می آید ولی قراردادهای تجاری واقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردارند. قراردادها اصولا باید مکتوب باشند به هیچ قول و قرار شفاهی نمی شود اتکا کرد. تمام نکات ظریف و دقیق جزیی توافق شما باید مکتوب شود. توصیه اکید متخصصان این است که برای تنظیم قرارداد کاری و تجاری خود از متخصصان کمک بگیرید.

تنظیم قرارداد تخصصی و نظارت بر قراردادها

چرا باید تنظیم قرارداد را به حامی بسپارید؟

واژگان تخصصی

تنظیم قرارداد توسط یک حقوقدان متخصص از این رو دارای اهمیت است که واژگان انتخابی عمومی و تخصصی هر قراردادی مهم است و سرنوشت طرفین را عوض می کند.

عدم مغایرت با قوانین آمره

هرچند در قانون پیش بینی شده شده که طرفین می توانند هر نوع عقدی را میان خود منعقد کنند و تمامی توافقات مورد احترام و استناد قانون است ولی استثنائاتی هم در این میان وجوددارد. به طور مثال کسی نمی تواند قراردادی با کارگرش تنظیم کند که برخلاف قانون کار باشد، چنین توافقی باطل است. در قراردادهای تجاری و اقتصادی هم قوانین آمره ای وجود دارد که محدوده قرارداد نویسی را محدود می کند. اطلاع از این قوانین آمره و قرارداد نویسی با توجه به موضوع پیش آمده و  قوانین محدود کننده در حوزه تخصص حامی است.

مهلتها و زمان بندی

در هنگام عقد قرارداد معمولا همه موارد واضح و شفاف به نظر میرسد. هردوطرف یقین دارند که می دانند چه میخواهند و چه اتفاقی قرار است بیوفتد. وظیفه یک مشاور متخصص قرارداد نویسی این است که مسایلی که در ذهن طرفین وجود دارد به طور شفاف و دقیق روی کاغذ منعکس کند. زمان اجرای قراداد مهلت تحویل هر فاز پروژه و به تناسب موضوع، محل اجرای قرارداد و مواردی از این دست باید بدون ابهام و مشخص نوشته شود. عدم رعایت هرکدام از آنها بعدا می تواند به ضرر یکی از طرفین تمام شود.

ضمانت اجرا و تعهدات

 یکی از مهمترین بخش های هر قراردادی تعهدات طرفین و ضمانت اجرای عدم ایفای تعهد است. درج این بخش در هر قراردادی ضرورت دارد وبدون آن ممکن است برای مطالبه ایفای تعهد یا مطالبه خسارت وارده به مشکل بربخورید. شما می توانید همه امور تنظیم قرارداد تجاری و اقتصادی خود را به وکیل نسپارید ولی حتما برای نظارت بر بخش ضمانت اجرا و تعهدات قراردادتان از حامی کمک بگیرید حتی می توانید به صورت آنلاین و با تماس با ما اینکار را به ما بسپارید.

شروط ضمن عقد قرارداد

 معمولا طرفین برای هر عقد و  قراردادی شرایط یگانه و منحصر به فردی با توجه به اوضاع و احوال خودشان دارند. درج این شروط به طور صحیح و به زبان حقوقی به نحوی که قابل استناد در دادگاه باشد در تخصص وکیل مجرب حقوق قراردادهاست.

همچنین بخوانید: تاثیر کرونا بر قراردادها- بخش اول اجاره

حل و فصل اختلافات

هنگام عقد قرارداد طرفین راضی و خشنود از پروژه کاری جدید هستند، ولی دیریا زود به دلایل مختلف از مسایل اقتصادی کلان تا اشتباهات طرفین درگیر در توافق، اختلافاتی ایجاد می شود روشهای حل اختلافات باید در متن قرارداد پیش بینی شود.

انحلال قرارداد

 روش پایان دادن به قراردادها و اختصاص بندی به نحوه انحلال قرارداد یکی از ظرایفی است که حتما باید از سوی یک حقوقدان مجرب و متخصص رعایت شود. استفاده از عبارات و کلمات مشابه که در عرف به جای هم استفاده میشود ولی در زبان حقوقی هرکدام بار قانونی متفاوتی دارند، در یک قرارداد اصولی و حرفه ای جایی ندارد. حتی ممکن است شما با استفاده نابه جا از یک اصطلاح حقوقی اختیارتان در پایان دادن به قرارداد را از دست بدهید. حتما در تنظیم قرارداد  به صورت حضوری و یا تنظیم قرارداد آنلاین از حامی مشاوره بگیرید.

پادکست تنظیم قراداد خرید خانه با دقت یک حقوقدان را در اینستاگرام حامی آموزه بشنوید.

تنظیم قرارداد آنلاین

هرچند ممکن است برای اخذ توضیحات پیرامون موارد و شرایط قرارداد نیاز به حلسه حضوری و یا تلفنی باشد ولی می توان سفارش قرارداد و ارسال مدارک و دریافت آن را به صورت آنلاین و مجازی از حامی بخواهید. تنظیم قرارداد آنلاین یکی از موارد تخصصی است که گروه وکلای حامی در آن تجربه بالایی دارد. در این روش امکان جرح و تعدیل پیش نویس قرارداد و ارایه پیشنهادات اصلاحی وجود دارد. تنظیم قرارداد آنلاین در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند و البته به دلیل غیر حضوری بودن  زمانبندی منعطفی دارد.

سوالات متداول

1

موارد ضروری در یک قرارداد تخصصی کدام است؟

تنظیم شروط ضمن عقد، تنظیم دقیق مرجع حل اختلاف و روش انحلال قرارداد و البته تنظیم دقیق حقوق و تکایف و ضمانت اجرای آنها و غیره
2

تنظیم قرارداد در حامی به چه صورتی است؟

ما در حامی خدمات تنظیم قرارداد آنلاین هم داریم ولی به دلخواه شما قرارداد حضوری هم تنظیم می شود
3

برای تنظیم قرارداد در حامی چه کار کنیم؟

اول از طریق سایت ویا شبکه های اجتماعی به ما پیام دهید. درخواست خود و شرایط و مدارک را ارسال کنید و مشاور شما را به وکلای حامی مرتبط می کند

برای سوالات بیشتر در زمینه تنظیم قرارداد، رخواست تنظیم و یا نظارت بر قرارداد فرم زیر را ارسال نمایید.