تنظیم فرم اظهارنامه

اظهارنامه اخطاری مکتوب و قانونی است که زیر نظر دادگستری به افراد ابلاغ می شود. این طریقی قانونی جهت آگاهی دادن و اخطار نهایی به افراد است جهت یادآوری وظایف قانونی و ایفای تعهدات شان. بسیاری اوقات مبدا محاسبه خسارات نیز از تاریخ ارسال اظهارنامه است. بنابراین اظهارنامه از اهمیت بسزایی برخوردار است که عدم دقت در تنظیم آن به تناقضات گفتاری خواهان می انجامد و بسیاری اوقات مشاهده می شود که افراد اهمیت چندانی برای آن قائل نیستند و بدون دقت مطالبی را در آن درج می کنند که اتفاقا مورد استناد طرف دعوا قرار می گیرد و به حقوق ایشان لطمه می زند. شما می توانید تنظیم این فرم قضایی را به حامی آموزه بسپارید.

تنظیم فرم شکواییه

دعاوی کیفری منوط به ارائه درخواست و تنظیم شکایت است. هرچند به موجب قانون الزامی به تنظیم شکایت در فرمی خاص مقرر نشده اما عملا دادسراها خصوصا در کلانشهرها از پذیرش برگه های عادی شکایت خودداری می کنند که البته با توجه به حجم شکایات و ناخوانا بودن دست خط افراد و بیان نارسای افراد در تبیین موضوع، این اقدام منطقی به نظر می رسد. تنظیم درست شکواییه، انتخاب صحیح عنوان اتهامی، تبیین درست و دقیق موضوع و… ظرافتی است که عدم رعایت آنها بسیاری اوقات به تضییع حق شاکی می انجامد. متاسفانه بسیاری اوقات مشاهده می کنیم که تنظیم این اوراق و فرم های قضایی توسط عریضه نویسان محترم نیز فاقد دقت علمی و حقوقی است و عملا به حقوق افراد لطماتی جدی وارد ساخته است.

تنظیم فرم دادخواست

هر دعوای حقوقی(نه کیفری) منوط به تنظیم متنی است که به موجب قانون بایستی در فرمی خاص صورت بگیرد. این فرم را اصطلاحا دادخواست می نامند. تنظیم این فرم یکی از مهمترین بخش های هر اقدام حقوقی است و از ظرایف بسیاری برخوردار است، تا جایی که هر حقوقدان سالهای برای آموختن ظرایف آن وقت صرف می کند و کارآموزان وکالت در کلاس های مخصوصی آنها را آموزش می بینند. هر اشتباه ظاهرا کوچک در تنظیم دادخواست ممکن است به رد شدن دعوا بیانجامد که در این صورت نه تنها زمان و هزینه ای که صرف شده غیرقابل برگشت است بلکه خواهان(مدعی) به نتیجه مطلوب خود نمی رسد و از دادگاه دست خالی برمیگردد. شما می توانید از خدمات حامی در این بخش نیز بهره مند شوید.

گروه حقوقی حامی مجموعه ای است که با پشت سر گذاردن بیش از سی سال سابقه در حوزه وکالت در کشور با تجربیاتی که در حوزه های مختلف صنعت، تجارت و … از سر گذرانده ، برای اولین بار اقدام به آغاز پروژه ای نموده است که با در نظر گرفتن روند رو به افزایش پرونده های قضایی و با توجه به شرایط اقتصادی، دربردارنده خدمتی بدیع، کارآمد و از لحاظ مالی به صرفه برای مراجعین است . طرح وکالت آنلاین حامی با تمرکز بر تنظیم لایحه حقوقی، تنظیم فرم های قضایی اعم از تنظیم دادخواست، تنظیم شکوائیه ، اظهارنامه و …. همچنین تنظیم قرارداد، در حوزه های مختلف حقوقی، ملکی و ثبتی، کیفری و…خدمت نوینی است که حامی از این پس در کنار ارائه خدمات وکالتی (سنتی) به مردم سراسر میهن عزیزمان ـ ایران ـ ارائه خواهد داد ؛ از کلانشهرها گرفته تا روستاهای کوچکی که از داشتن امکانات حقوقی مناسب محروم اند .

مسئله حقوقی خود را از ما بپرسید